19. 2. 2015

Trapézové plechy v sedmi profilech

Dnešní společnost VIKAM PRAHA a.s. byla založena v roce 1995 a po vstupu firmy SIDMAR NV v roce 2000 se stala členem nadnárodní skupiny ARCELOR CONSTRUCTION. 

Společnost disponuje jednou z nejmodernějších technologií na výrobu trapézových plechů a pokrývá díky svým regionálním zastoupením území celé České republiky. Užitečnou součástí výrobního sortimentu společnosti jsou také moderní střešní světlíky.

Společnost vznikla již v roce 1938 a později se pod názvem Stavokonstrukce zabývala stavební kovovýrobou s 300-400 zaměstnanci. V roce 1993 firmu odkoupili čeští majitelé. Postupem doby se společnost dostávala do výrobních potíží díky otevření hranic a vstupu nových společností a technologií do České republiky. Světlíky na prosvětlení továrních hal se přestaly vyrábět v takové míře jako kdysi a výroba postupně klesala.

Současnou výrobu tvoří především trapézové plechy

Současná výroba je úplně jiná. V roce 1996 koupili majitelé produkční linku od společnosti ZEMAN a začaly se vyrábět trapézové profily, které se postupně staly hlavní výrobní náplní a v současnosti představují 95% produkce společnosti. Nyní je vyráběno celkem 7 trapézových profilů v ročním objemu 7 000 t. Přesto si současná společnost VIKAM výrobu světlíků a prosvětlení ponechává a nabízí zájemcům generální opravy starších konstrukcí a světlíků. Obchodní strategií je orientace na potřeby zákazníků a důraz na komplexnost poskytovaných služeb. Okamžitá pomoc a poradenství jsou naprostou samozřejmostí, stejně jako krátké dodací lhůty.

Od roku 2001 začala spolupráce s belgickou firmou SIDMAR, která koupila 60 % podílu ve společnosti. V listopadu 2003 odprodali čeští majitelé zbylých 40 % společnosti SIDMAR. V roce 2001 – 2002 došlo k velké fúzi a společnost SIDMAR se stala součástí koncernu ARCELOR CONSTRUCTION, kam v současné době stoprocentním podílem VIKAM PRAHA, a. s. patří. ARCELOR CONSTRUCTION je největším výrobcem oceli na světě, a zabývá se také jejím zpracováním. Obchodní zastoupení má, kromě hospodářsky rozvinutých zemí jako jsou např. USA a EU, i v Polsku, Slovensku, Slovinsku, Ukrajině, Uzbekistánu, Islandu, Brazílii, Karibských ostrovech a v dalších zemích.

Střešní světlíky

VIKAM Praha, a. s. vlastní licenci na výrobu světlíků z profilů OMEGA. V poslední době jsou stále častěji realizovány opravy starých světlíků s drátosklem pomocí beztmelého zasklení. Místo skla lze použít současné polykarbonáty, které jsou proti sklu tepelně úspornější. Světlíky mohou být doplněny moderním samočinným větráním a dalšími doplňky, které světlíky ještě zhodnotí a přenesou jejich původní funkci do současného moderního pojetí. Zajistí dostatek světla a zároveň uspoří teplo v porovnání s původními světlíky. Výroba světlíků zaujímá přibližně 5 % produkce.

aktuality
Více o admin8169

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *